رئیس جمهور روحانی حضور نیروی دریایی در آب های بین المللی

رییس جمهوری با اشاره به تجربیات گرانبهای دوران دفاع مقدس اظهار داشت: آن هشت سال برای ارتش، سپاه ، بسیجیان دلاور و نیروهای انتظامی و مسئولان سیاسی، تجربه گرانبهایی بود اما در عین حال نباید خود را صرفا در آن تجربه 8 ساله محصور نماییم چرا که فضا و شرایط امروز جهان با گذشته تفاوت بسیار زیادی داشته است.
روحانی با اشاره به تغییرات استراتژیک سیاسی و نظامی در منطقه و جهان گفت: جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح در طول این مدت که کشورهای همسایه با مشکلات بسیار زیادی روبه رو بوده اند، سطح آمادگی و هوشیاری خود را حفظ نمود.
رییس جمهوری به تلاش نیروهای مسلح برای افزایش توان دفاعی کشور و ضرورت حفظ این آمادگی های دفاعی اشاره و تأکید کرد: جایگاه جمهوری اسلامی ایران و تلاش نیروهای مسلح باعث شده تا دشمنان نتوانند تهدیدهای نظامی خود را عملی کنند.
روحانی حضور نیروی دریایی در آب های بین المللی و همچنین کمک های ایران به کشورهای منطقه که مورد تجاوز تروریست ها قرار گرفته اند را از نمونه پاسخ های عملی کشور در برابر اتهامات بی اساس دشمنان دانست و گفت: برای جمهوری اسلامی ایران شیعه و سنی، یمن، سوریه، لبنان، عراق و فلسطین هیچ فرقی نداشته و ما همواره در کنار مظلومان ایستاده و خواهیم ایستاد.
رییس جمهوری با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با نیروهای مسلح سایر کشورهای جهان متفاوت است و قابل مقایسه نیست، اظهار داشت: در برخی از کشورها نیروهای مسلح به خاطر ترس مردم آن کشور مورد احترام هستند این در حالی است که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در جامعه دارای منزلت و مقام شامخ هستند.
رییس جمهوری ادامه داد: مردم نیروهای مسلح را به عنوان پناه بزرگ برای حفظ کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران و علمدار جهاد و مبارزه در راه خدا می دانند.

/ 1 نظر / 8 بازدید